2017-02-15-08-Ferie2

Ferie w bibliotece

Zimowa przerwa w zajęciach szkolnych to czas różnorakich aktywności służących dobrej zabawie, pożytecznemu spędzaniu wolnego czasu przez dzieci. Oferta Biblioteki Publicznej w Wyrzysku na czas ferii dla najmłodszych sprzyjała zabawie i kreatywności.
Tematyka pierwszego spotkania podczas ferii w bibliotece publicznej w Wyrzysku przeniosła dzieci w podbiegunowe rejony Ziemi – Arktykę i Antarktykę. Uczestnicy zajęć dowiedzieli się jakie zwierzęta żyją w tych wyjątkowych obszarach planety. Podczas zajęć dzieci wykonały sylwetki pingwinów oraz mieszkańców dalekiej północy – Eskimosów.
Podczas kolejnego spotkania, odwołując się do wcześniej zaplanowanego tematu ,,Wszystko na biało’’, wspólnie z dziećmi zrobiliśmy przepiękne łabędzie. Do ich wykonania potrzebowaliśmy: kartek, nożyczek, kleju, a przede wszystkim własnych dłoni. W związku z tym, że były to ostatnie zajęcia dzieci wykonały okolicznościowy napis. W czasie ferii nie zabrakło także starych i nowych zabaw, które spotkały się z pozytywnym przyjęciem wśród dzieci.

MGOK, Biblioteka Publiczna Wyrzysk