2018-12-02-09-DPM

Dzień Pluszowego Misia

25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Z tej właśnie okazji 26 listopada 2018 roku Bibliotekę Publiczną w Wyrzysku odwiedziła grupa przedszkolaków z Kosztowa wraz ze swoimi opiekunkami.

Tego dnia dzieci przyszły do nas ze swoimi ulubionymi pluszakami i w ten właśnie sposób biblioteka na chwilkę zamieniła się w piękną krainę misiów. Nasi mali goście poznali historię pluszowego misia, opowiadali o swoich maskotkach, słuchali czytanych wierszy, a także tańczyli ze swoimi misiami. Nie zabrakło również życzeń dla pluszaków z okazji ich święta.

Przedszkolaki miały także okazję zwiedzić wypożyczalnię biblioteki w Wyrzysku.

Kolejnym etapem spotkania była misiowa foto budka, która bez wątpienia sprawiła naszym milusińskim dużo frajdy.

Ponadto przygotowana została wystawka pod hasłem „Misiowe lekturki”, na której zaprezentowane zostały pozycje z literatury dziecięcej między innymi o Kubusiu Puchatku, Misiu Uszatku i wiele innych, gdzie głównych bohaterem jest właśnie miś.

Na zakończenie każdy przedszkolak otrzymał okolicznościowy medal, słodkie co nieco oraz balonika.

Spotkanie wywołało u dzieci wiele uśmiechów i radości.

M-GOK Wyrzysk, Biblioteka Publiczna

[ngg src=”galleries” ids=”206″ display=”basic_thumbnail”]