Świątecznie w bibliotece

Świątecznie w bibliotece

Grupa dzieci z przedszkola w Osieku nad Notecią po raz kolejny odwiedziła miejscową bibliotekę publiczną, aby uczestniczyć w spotkaniu z cyklu „Zaczytany przedszkolak”.

Zbliżające się święta bożonarodzeniowe stały się tematem przewodnim grudniowych zajęć. W formie krótkiej pogadanki wspólnie przybliżono tradycje świąteczne, które następnie znalazły swoje odzwierciedlenie w wybranej literaturze dziecięcej. Przedszkolakom zaprezentowano fragment książki Astrid Lindgren „Dzieci z Bullerbyn”. Z przytoczonego tekstu dzieci dowiedziały się, jak obchodzono święta bożonarodzeniowe w niewielkiej wiosce zwanej Bullerbyn. Natomiast z „Sekretnej księgi świętego Mikołaja” przedszkolaki poznały kilka zabawnych i poufnych informacji z życia tytułowego bohatera. Dzieciom zaprezentowano także inne książki z księgozbioru dla najmłodszych o tematyce świątecznej.

Spotkanie urozmaicono plastycznym wyzwaniem, w wyniku którego powstały efektowne bombki. Prace dzieci trafiły na niepowtarzalną choinkę w bibliotece.

W czasie zajęć nie zabrakło też świątecznej muzyki połączonej z oryginalnym układem tanecznym. Taniec związany był ze świątecznymi porządkami i bardzo zaabsorbował dzieci.

Świąteczna literatura, scenografia, choreografia i radosne usposobienie zebranych sprawiło, iż w filii bibliotecznej w Osieku nad Notecią zapanowała świąteczna atmosfera.

M-GOK Biblioteka w Wyrzysku
filia w Osieku nad Notecią