Coraz bliżej świata…

Coraz bliżej święta…


„Wędrowały olchy przez śnieg,
zostawiały szumiący ścieg.
Przemykały topole przez las,
uderzały gałęziami
w dzwony gwiazd.
Rozdzwoniła się Noc,
aż do świtu
kołysała się
na sznurze błękitu,
Wigilijna Noc…”
Dorota Gellner

Magia Świąt Bożego Narodzenia zagościła na dobre w Bibliotece Publicznej w Wyrzysku. We wtorek 17 grudnia br. pod pod opieką pani Sandry Stępień odwiedziła nas grupa „Hefalump” z wyrzyskiego przedszkola, natomiast w środę 18 grudnia br. zawitały do nas przedszkolaki z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Kosztowie pod opieką pani Moniki Wachowskiej oraz grupa „Pszczółek” z Falmierowa pod opieką pani Renaty Nowickiej.

Jak to w grudniu temat spotkania nie mógł być inny, jak świąteczny. Na początku naszych spotkań dzieci wysłuchały wierszy nawiązujących tematyką do świąt, do których wcześniej były przygotowane kolorowe historyjki obrazkowe. Maluchy z chęcią opowiadały o tradycjach i zwyczajach panujących w ich rodzinnych domach. Ponieważ Boże Narodzenie to czas miłości i szczęścia, to i spotkania w Bibliotece były pełne radości i uśmiechu, a wspólne śpiewanie kolęd wprowadziło wszystkich w bożonarodzeniowy nastrój.

Na dzieci czekała również niespodzianka w postaci listu od Świątego Mikołaja z Laponii. Przedszkolaki z uwagą wysłuchały słów skierowanych do nich. Dzieci ucieszyły się z zapewnień o przygotowanych dla nich prezentach. Podczas spotkań nie brakowało również świątecznych zagadek, łamigłówek oraz zabaw ruchowych.

Czas spędzony z przedszkolakami zdecydowanie był pełen dobrej zabawy i ciepłej świątecznej atmosfery, a zwieńczeniem naszych spotkań były wspólne pamiątkowe zdjęcia.

Serdecznie dziękujemy za przybycie i wszystkim przedszkolakom życzymy magicznych Świąt Bożego Narodzenia.

M-GOK, Biblioteka Publiczna w Wyrzysku