Zaczytany przedszkolak

Zaczytany przedszkolak

Filia biblioteczna w Osieku nad Notecią nieprzerwanie stara się rozbudzać w dzieciach pasje czytelnicze i zachęcać do odwiedzania biblioteki.

Służą temu między innymi spotkania z przedszkolakami.

Październikowe spotkanie z przedszkolnymi dziećmi rozpoczęło cykl comiesięcznych spotkań, które w tym roku szkolnym opatrzono nazwą „Zaczytany przedszkolak”. Pierwsze, jesienne spotkanie odbyło się w miejscowym przedszkolu. Tym razem promocja biblioteki dokonała się poza murami placówki. Przełamanie rutyny zaprocentowało ciekawymi pogadankami o bibliotece, książkach i zaletach czytania. W czasie spotkania przybliżono też dzieciom postać i wybrane utwory Wandy Chotomskiej. Nie zabrakło również zagadek i muzycznego akcentu.

Wizyta bibliotekarki w osieckim przedszkolu była także doskonałą okazją do popularyzacji akcji czytelniczej „Mała książka – wielki człowiek”.

Poprzez spotkanie z dziećmi biblioteka włączyła się w realizację innowacji pedagogicznej „Wychowanie przez czytanie” wdrażanej przez Publiczne Przedszkole w Osieku nad Notecią.

Dzieci z miejscowego przedszkola przekonały się, że czytanie wzbogaca. Wspólnie zaszczepiajmy zatem w dzieciach miłość do książek.

M-GOK Biblioteka w Wyrzysku
filia w Osieku nad Notecią