Pracowity październik w filii bibliotecznej w Osieku nad Notecią

Pracowity październik w filii bibliotecznej w Osieku nad Notecią


W październikowe, piątkowe popołudnia dzieci z Osieka nad Notecią tradycyjnie już miały okazję skorzystać z zajęć kreatywnych jakie odbywają się w filii bibliotecznej w Osieku nad Notecią.
Na pierwszych zajęciach zamieniliśmy się w wesołych muzykantów i zrobiliśmy sobie instrumenty. Powstały gitary, grzechotki, muzyczne kije i organki. Połączyliśmy dwa motywy: świętowanie Dnia Muzyki i zachowania proekologiczne, albowiem wszystkie nasze instrumenty powstały z recyklingu.
Kolejne święto stało się inspiracją dla naszych zajęć. Na Dzień Drzewa powstały ciekawe obrazki drzew, których jesienne szaty powstały za pomocą różnych technik, np. malowanie pędzlem, szczoteczką do zębów, stemplowanie korkiem, czy wpinanie cekinów, a pień wykleiliśmy z ziaren kawy co dało bardzo interesujące efekty.
Jesienią nie mogło również zabraknąć w bibliotece „kasztanowych” gości. Ludziki, kosmici, konie, krokodyle, ptaki i inne cudaki to wszystko z kasztanów, zapałek, kolorowych piórek i ….duuużej dawki cierpliwości.
Ostatnie październikowe zajęcia wzbudziły w dzieciach dużo zdziwienia ponieważ malowaliśmy i rysowaliśmy na makaronowych płatach lasgne. Dzień Makaronu uczciliśmy również zabawą sprawnościową w łowienie makaronowych rybek.
Z niecierpliwością czekamy na to co przyniesie nam miesiąc listopad 😉

M-GOK Wyrzysk, Biblioteka Publiczna
– filia Osiek nad Notecią