Dyskusyjny Klub Książki w Wyrzysku obchodził „4” urodziny

Dyskusyjny Klub Książki w Wyrzysku obchodził „4” urodziny


Dyskusyjny Klub Książki działa już od czterech lat. To właśnie w październiku odbyło się pierwsze spotkanie. Tegoroczne październikowe rocznicowe jest okazją aby powspominać i podsumować miniony czas.
W ciągu ostatnich czterech lat członkowie przybyli do biblioteki na 42 spotkania, przeczytali ok. 38 książek i przeprowadzili ok. 39 dyskusji.
Poza spotkaniami w bibliotece DKK bierze udział w wydarzeniach kulturalnych, wyjazdach oraz spotkaniach autorskich i wernisażach.
Byliśmy na wycieczce w Muzeum Kultury Ludowej w Osieku nad Notecią, zwiedziliśmy Izbę Pamięci w Wyrzysku, złożyliśmy kwiaty na grobie Emilii i Mieczysława Chłapowskich w Gleśnie.
Spotkania DKK pozwalają na integrację ludzi o podobnych zainteresowaniach, podzielających zamiłowanie do czytania i dyskutowania o książkach, co jest inspirujące w czasach kiedy czytelnictwo ponoć upada.

W dalszej części spotkania nie zabrakło dyskusji nad przeczytaną lekturą Edyty Świętek ”Dom lalek”.
Kilka słów o autorce powieści:
Edyta Świątek urodzona w Krakowie, specjalistka ds. zarządzania firmą
Autorka wielu powieści obyczajowych, które bawią i wzruszają do łez.


„Dom lalek” to książka o lekkim zabarwieniu thrillerowym z zaskakującymi wydarzeniami, wywołała wśród zebranych dyskusję na temat lektury oraz upośledzonych dzieci w rodzinie.
Główna bohaterka – Anita Daniewicz dorastała w cieniu niepełnosprawnej intelektualnie siostry Urszuli i jako dziecko doznawała przykrości ze strony rówieśników, co wpłynęło negatywnie na jej charakter i dorosłe życie.
Pewnego dnia Anita poznaje Mikołaja-mężczyznę, który przejawia duże zainteresowanie i schlebia kobiecie, ale okazuje się jednak , że coś przed nią ukrywa…

Spotkanie upłynęło w miłej, przyjemnej atmosferze ustalono termin następnego spotkania na 19 listopada, a do przeczytania wybrano książkę niemieckiego prozaika Patricka Suskinda „Kontrabasista i inne utwory”.

[Not a valid template]