O książce Ewy Mai Maćkowiak podczas spotkania DKK

O książce Ewy Mai Maćkowiak podczas spotkania DKK

Tematem czerwcowego spotkania DKK była książka Ewy Mai Maćkowiak”Na koniec świata”.
Jest to debiut literacki autorki, lektura z gatunku literatury obyczajowej, wciągająca, wzruszająca i pełna humoru. czyta się ja ekspresowo. Powieść dostarcza wiele emocji i rozterek, jest wspaniałą lekturą na wakacje.

Główna bohaterka Barbara zostawia przeszłość za sobą i przypadkiem w miejscowości “Koniec Świata”znajduje stary dom, i tu zaczyna budować nowe życie, i tu przeplatają się radości i smutki dnia codziennego.

Książka niezwykle ciekawa, przyjemna zawiera opisy dawnych tradycji i wierzeń religijnych.
Czekamy na kolejną książkę E.M. Maćkowiak, ponieważ powieść podobała się czytającym ze względu na lekki i przystępny sposób pisania.

Spotkanie przebiegło w niezwykle miłej, przyjaznej atmosferze , rozmawiano na temat: co nowego w lokalnej kulturze się dzieje. Prowadząca poinformowała o wydarzeniach organizowanych przez bibliotekę i tu można wymienić: ” XVIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom”, który przebiegał pod hasłem “Sportowcy Czytają” oraz akcję uwalniania książek “Boockrossing”, która ma na celu popularyzację czytelnictwa w niekonwencjonalny sposób.

Członkowie DKK brali również udział we Wszechnicy Wyrzyskiej zorganizowanej przez Towarzystwo Przyjaciół Wyrzyska, a 4 lipca wybierają się na wycieczkę do Rydzyny k. Leszna- kolebki rodu Rydzyńskich.Do zobaczenia po wakacjach!