Książka „Ewangelia według Piłata” tematem spotkania DKK w Wyrzysku

Książka „Ewangelia według Piłata” tematem spotkania DKK w Wyrzysku

Podczas kwietniowego spotkania DKK omawiano powieść Erica-Emanuela Schmitta „ Ewangelia według Piłata”. Powieść ta wspaniale wpisuje się tematykę Świąt Wielkanocnych ponieważ opowiada dobrze wszystkim znaną biblijną historię Jezusa, skazanego na śmierć. Autor w bardzo ciekawy i wnikliwy sposób przedstawił również postać Piłata, co pozwoliło s spojrzeć z innej perspektywy na jego losy.

Na początku spotkania prowadząca opowiedziała o życiu i twórczości E.E. Schmitta Kilka słów o autorze: Francuski dramaturg, eseista, powieściopisarz, z wykształcenia filozof, mieszka w Brukseli. Jest jednym z najpoczytniejszych francuskich autorów na świecie. Jego książki tłumaczone były na 35 języków, a sztuki wystawiano w ponad 40 krajach. Lektura wywołała dyskusję na temat znaczenia wiary w życiu człowieka oraz skłoniła do przemyśleń.

Dalsza część zebrania upłynęła już w świątecznym nastroju, ponieważ rozmawiano na temat tradycji obchodzenia Świąt Wielkanocnych oraz obrzędów związanych z tymi świętami, wszyscy poczuliśmy że święta tuż,tuż.

Na zakończenie złożyliśmy sobie życzenia z okazji nadchodzących Świąt Wielkiej Nocy.

Termin następnego spotkania ustalono na dzień 14 maja.

[Not a valid template]