Marcowy „Kącik twórczy”

Marcowy „Kącik twórczy”

Było ciekawie, było inspirująco, było po prostu wesoło i zabawnie. Tak w skrócie można podsumować marcowe spotkania z cyklu „Kącik twórczy”, które w każdy wtorek odbywały się w Bibliotece Publicznej w Wyrzysku. Celem naszych spotkań to zaszczepienie w dzieciach miłości do książki, jako źródła wiedzy i zabawy, to twórcze spędzenie czasu, a także wspaniała integracja do pracy w grupie i w końcu duża dawka śmiechu i pozytywnej energii.

Na pierwszym spotkaniu, w oparciu o literaturę dziecięcą powstały piękne bajkowe dziewczyny, a inspiracją tego tematu był obchodzony w tym miesiącu Dzień Kobiet. Przy wykorzystaniu kolorowego papieru, bibuły, włóczki, a nawet makaronu dzieci stworzyły niepowtarzalne obrazki.

W kolejnym tygodniu poznaliśmy „Królika Franka”. Franek to bardzo sympatyczny króliczek. Jest na tyle duży, że chodzi już do przedszkola i uwielbia bawić się z innymi dziećmi ze swojej grupy. Jest życzliwy dla innych. Niestety czasami zachowuje się niegrzecznie. Na szczęście zawsze stara się poprawić i przeprosić za swoje postępowanie.

W oparciu o książeczkę „Królik Franek i tajemnica dobrej zabawy” dzieci uczestniczące w bibliotecznych zajęciach wykonały swoje prace.

Na początku – nie bez powodu – powstały karty memory, ponieważ ta właśnie gra jest ulubioną grą naszego bohatera. W dalszej części spotkania dzieci stworzyły we wszystkich kolorach tęczy wizerunek królika Franka, który wyszedł po prostu wspaniale.

O przyjściu i rozkwicie pięknej, choć czasem kapryśnej pory roku, jaką jest wiosna rozmawialiśmy podczas kolejnego spotkania w bibliotece. Nie od dziś wiadomo, że wiosna to czas radosnej zabawy i czas budzenia się przyrody.

Dzieci uczestniczące w zajęciach stworzyły wiosenne krajobrazy. Tego dnia nie zabrakło również głośnego czytania, ponieważ na samym początku spotkania milusińscy wysłuchali wiersza pt. „Biedronka”. Na koniec zrobiło się bardzo wiosennie, a wszystko za sprawką papierowych hiacyntów, które dzieci samodzielnie wykonywały.

Tematem ostatnich zajęć był Światowy Dzień Poezji, który skłonił nas do stworzenia zajęć na ten temat, podczas których na początku dzieci wysłuchały zabawnych wierszy m.in. Jana Brzechwy i Hanny Niewiadomskiej. Stały się one inspiracją do stworzenia ciekawych i różnorodnych prac plastycznych. Przy okazji wspólnie poeksperymentowaliśmy z poezją szukając rymów, a nawet udało się nam napisać wiersz.

Prace wykonane przez dzieci, które biorą udział w cotygodniowych zajęciach można obejrzeć w gablocie przy bibliotece.

Biblioteka dla dzieci to nie tylko spotkanie ze światem książek, ale także zajęcia plastyczne i wspaniała zabawa.

Już w kwietniu zapraszamy wszystkie chętne dzieci na zajęcia pozalekcyjne „Kącika Twórczego” w każdy wtorek od godz. 14:00-15:00. Będzie radośnie i kolorowo.

M-GOK Wyrzysk, Biblioteka Publiczna