Wiosenne czytanie Jeżycjady

Wiosenne czytanie Jeżycjady

Biblioteka Publiczna w Wyrzysku włączyła się w III Ogólnopolskie Czytanie Jeżycjady ® organizowane przez wydawnictwo Akapit-Press.

W dniach 18 i 20 marca uczniowie ze szkół podstawowych z: Wyrzyska, Kosztowa i Falmierowa przybyli do biblioteki w Wyrzysku aby czytać fragmenty książki ”Szósta klepka” rozpoczynającej serię.

Cykl Małgorzaty Musierowicz obejmuje 21 tomów i opowiada o rodzinie Borejków zamieszkałej w poznańskiej dzielnicy Jeżyce. Losy bohaterów przedstawione są na tle społeczno-ekonomicznym w konkretnym miejscu Poznania i okolic. Podany adres kamienicy przy Roosevelta 5 istnieje naprawdę i jest często odwiedzanym miejscem przez fanów powieści.

Każda grupa na początku wysłuchała interpretacji pierwszego rozdziału w wykonaniu- Burmistrz Wyrzyska pani Bogusławy Jagodzińskiej oraz dyrektor Szkoły Podstawowej w Wyrzysku pani Danuty Buryta – Arndt. Natomiast wybrani uczniowie przeczytali fragment opisujący niespodziewaną wizytę dystyngowanej pary w domu Borejków.

Słuchacze z zainteresowaniem śledzili opisywane wydarzenia, a humorystyczne sceny wywołały niejeden uśmiech.

Mamy nadzieję, iż dzięki spotkaniu z Jeżycjadą w wyrzyskiej Bibliotece uczniowie chętnie sięgną po kolejne tomy tej ciekawej serii.

Dziękujemy pani Burmistrz i pani Dyrektor za włączenie się w promocję czytelnictwa.

Przedstawicielom Szkół Podstawowych serdecznie gratulujemy udziału w ogólnopolskiej akcji.

M-GOK Wyrzysk, Biblioteka Publiczna