Dębowa Góra w obiektywie Andrzeja Pyszki

Dębowa Góra w obiektywie Andrzeja Pyszki

Pasjonatów fotografii w naszej gminie nie brakuje. Świadczą o tym między innymi cykliczne wystawy fotografii w filii bibliotecznej w Osieku nad Notecią.

Na przestrzeni kilku lat placówka zaprezentowała mnóstwo zdjęć, które wchodziły w skład różnych wystaw tematycznych. W ten sposób w bibliotece wykształciła się mała galeria fotografii, która współcześnie stanowi integralną część przestrzeni bibliotecznej. Współpraca z Kołem Fotograficzno-Filmowym „Oczy Szeroko Otwarte” i sympatykami fotografii owocuje ekspozycjami rozmaitych zdjęć.

Dnia 19 marca 2019 roku powstała w bibliotece kolejna wystawa zatytułowana

„Dębowa Góra. Cztery pory roku”. Autorem fotografii jest pan Andrzej Pyszka, który swe pasje umiejętnie łączy z fotografowaniem przyrody. Wystawa zabiera nas

w osobliwy spacer po Dębowej Górze. Poznajemy urokliwe zakątki tego fantastycznego terenu rekreacyjnego. Na zdjęciach króluje natura. Fotografie scalają faunę i florę przez pryzmat pór roku. Przede wszystkim jednak obrazują piękno naszej małej ojczyzny.

Wystawa dostępna w godzinach otwarcia biblioteki. Zachęcamy do odwiedzin naszej placówki. Niech zaprezentowana wystawa stanie się zalążkiem realnych spacerów po wyjątkowym i atrakcyjnym terenie, jakim jest Dębowa Góra.

M-GOK Biblioteka w Wyrzysku

Filia w Osieku nad Notecią