Przedszkolaki o przygodach Świnki Peppy

Przedszkolaki o przygodach Świnki Peppy

Ważną częścią działalności Biblioteki Publicznej w Wyrzysku jest edukacja czytelnicza prowadzona w formie lekcji bibliotecznych, dlatego też systematycznie prowadzimy współpracę ze szkołami i przedszkolami z Gminy Wyrzysk. Spotkania te mają na celu oswojenie młodego czytelnika z książką i jej rolą w życiu, a także wskazanie na ogromne możliwości czerpania wiedzy z tradycyjnych źródeł. Nasze spotkania to także dobra zabawa, mnóstwo śmiechu i bez wątpienia miło spędzony czas.

W środę 6 marca pod opieką pani Karoliny Łassy, naszą bibliotekę odwiedziła grupa przedszkolaków z Publicznego Przedszkola z Wyrzyska. Spotkanie rozpoczęliśmy od zwiedzenia placówki oraz od zapoznania dzieci z zasadami korzystania z biblioteki.

Bohaterką naszego spotkania była mała świnka w czerwonej sukience. Rozbrykana, ciekawska, bardzo pomysłowa i uwielbiająca przygody. Świnka, która lubi czekoladowe ciasteczka, przyjęcia urodzinowe oraz rowerowe wycieczki i pikniki. Najbardziej jednak kocha swoje błotnisko, bo co jest lepszego na świecie niż skakanie w deszczu przez kałuże?! Mowa oczywiście o Peppie.

Na początku przedszkolaki wysłuchały opowiadania pt. „Czerwone buciki”, następnie odgadywali imiona przyjaciół Peppy, których opis wcześniej wysłuchali. I tu nie było żadnego problemu, bo nie ma chyba przedszkolaka, który nie znałby przygód Peppy i jej przyjaciół.

Dużo radości sprawiło naszym małym gościom odczytywanie godziny na zegarze, do czego posłużyła nam książka pt. ”Dzień dobry, Peppo!”, która jest wspaniałą interaktywną nauką znajomości zegara. Ta zabawa pokazała, że maluchy doskonale znają cyferki i równie dobrze radzą sobie ze wskazówkami zegarka. Wyszukiwanie różnic na obrazkach oraz układanie puzzli to były kolejne zabawy, z którymi przedszkolaki porodziły sobie celująco.

Spotkanie było również okazją do przybliżenia dzieciom literatury dziecięcej, ponieważ przygotowana została wystawka z książkami o przygodach uroczej świnki.

Tego dnia „Prosiaczki” obejrzały również krótką bajkę o przygodach świnki Peppy i pierwszym dniu Georga w przedszkolu. W części warsztatowej pokolorowały ilustracje przedstawiające naszych dzisiejszych bajkowych bohaterów. Nie zabrakło także słodkiej niespodzianki.

Spotkanie z przedszkolakami odbyło w ciepłej i radosnej atmosferze.

M-GOK Wyrzysk, Biblioteka Publiczna