Nie ma mowy o nudzie!

Nie ma mowy o nudzie!

Wtorkowe zajęcia „Kącika twórczego” w lutym dobiegły końca. Przed nami kolejny fantastyczny, pełen wrażeń i zabawy miesiąc.

Motywowanie dzieci do aktywności i kreatywności, rozbudzanie dziecięcej wyobraźni i fantazji, a przede wszystkim wywołanie uśmiechu, radości i zadowolenia to główne cele podczas cotygodniowych spotkań.

Na pierwszych zajęciach w lutym świętowaliśmy Dzień Przytulania, który przypada 10 lutego i z tej właśnie okazji, dzieci uczestniczące w spotkaniu stworzyły kolorowe tuli-misie.

Walentynki to nie tylko czas miłości ale także radości, życzliwości i przyjaźni. To również czas, kiedy robimy swoim najbliższym miłe i urocze niespodzianki. Tak też było u nas. Za sprawą walentynek zrobiło się bajecznie czerwono. Tego dnia powstały piękne czerwone serduszka oraz urocze kartki walentynkowe, graliśmy również w krejzole, czyli serduszkowe memory.

W kolejnym tygodniu skupiliśmy się na trwającym karnawale. Dzieci dały dały upust swojej fantazji i kreatywności tworząc własną, niepowtarzalną maskę. Było dużo kolorowego papieru i mnóstwo brokatu.

Kolejny bohater naszych spotkań jest bielutki, puchaty i wzbudza powszechną sympatię, tymczasem to największy lądowy drapieżnik zamieszkujący terytorium Arktyki. Dzień Niedźwiedzia Polarnego, przypadający 27 lutego był tematem ostatniego w tym miesiącu spotkania „Kącika twórczego”. Uczestnicy uważnie wysłuchali informacji o naszym bohaterze, a także dowiedzieli kilku ciekawostek z życia niedźwiedzia polarnego.

Celem tego spotkania było również wzbudzanie zainteresowań przyrodniczych i zwrócenie uwagi na ocieplenie naszego klimatu, który prowadzi do zanikania pokrywy lodowej Arktyki.

Naszych małych gości bardzo zaciekawiło zjawisko jakie występuje na biegunie – zorza polarna. Uwieńczeniem Dnia Niedźwiedzia Polarnego było wykonanie pracy plastycznej z wizerunkiem misia.

Na zakończenie każde dziecko otrzymało pamiątkowy dyplom wiedzy o Arktyce. Natomiast prace wykonane na zajęciach można obejrzeć w gablotce w holu M-GOK.

Za oknem wiosna, która coraz częściej wypiera zimowe krajobrazy. Do Polski przyleciały już pierwsze żurawie, a w parkach zaczynają kwitnąć przebiśniegi, a my zapraszamy do Biblioteki Publicznej w Wyrzysku wszystkie chętne dzieci na zajęcia pozalekcyjne „Kącika twórczego” w każdy wtorek od 14:00-15:00.

M-GOK Wyrzysk, Biblioteka Publiczna